Як очистити душову кабіну від вапняних відкладень

Не знаєте як очистити душову кабіну від вапняного нальоту? Гарна ванна кімната на довгий час? Так, це можливо і часто дуже легко. Потрібно лише уважно підійти до вибору правильного сантехнічного обладнання і в той же час не недооцінювати регулярне технічне обслуговування. Ви здивуєтеся, скільки виробників готові піти вам назустріч цьому проекту.

Скло не обов'язково має бути кошмаром для прибирання

Скляні душові кабіни, як і кабіни для ванни, не повинні бути кошмаром упорядкованого домогосподарства. В першу чергу вибирайте ті засоби, поверхні яких мають спеціальне покриття, що ускладнює осідання крапель води, утворення вапняного нальоту і розмноження бактерій. Краплі природним чином стікають по ванній або душовій кабіні і зникають разом з брудом. Але навіть в такому випадку скло душової кабіни потрібно чистити.

Як видалити вапняний наліт з душової кабіни?

Профілактика має важливе значення

Першим кроком до легкого прибирання є регулярне щоденне «невелике» обслуговування. Підготуйте функціональний ракель у душовій кабіні або ванні та просто протирайте перегородку після кожного використання. Якщо на склі залишилися залишки мила або шампуню, спочатку промийте скляні поверхні водою, а потім витріть їх. Якщо перегородка розташована, наприклад, поруч з раковиною, і вона контактує з водою ззовні, слід чистити ці поверхні не рідше одного разу на тиждень. В ідеалі нанесіть миючий засіб на поверхні в пляшці з розпилювачем, дайте йому постояти, потім протріть і висушіть поверхні. Ніколи не використовуйте агресивні миючі засоби або грубу силу.

Будьте обережні з жорсткістю води

Чим почистити кабіну для душу

Накип пов'язаний з жорсткістю води. Якщо вода у вашому домі жорстка, тобто містить багато вапняного нальоту, ризик появи неприємних білих або навіть жовтуватих плям значно вищий і вам потрібно приділяти більше уваги профілактиці та очищенню. Але це не означає, що робота стає важчою. Все, що вам потрібно зробити, це використовувати засоби, які зазвичай є у вас вдома, і дозволити їм працювати так, як вони самі. Базовими засобами є оцет, харчова сода, лимонна кислота, а також звичайний засіб для миття посуду.

Боротьба з вапняними відкладеннями та засохлими краплями

Першим і найвідомішим засобом для боротьби з вапняним нальотом є оцет. Якщо запах здасться вам неприємним, можна скористатися альтернативою у вигляді лимонної кислоти. У випадку з оцтом помістіть 3-4 столові ложки оцту в пляшку з розпилювачем і залийте її теплою водою. Для лимонної кислоти змішайте 2 столові ложки з такою ж кількістю води. Потім нанесіть суміш на поверхні і протріть ганчіркою з мікрофібри. Такий підхід ідеально підходить для щоденного догляду. Завжди майте у ванній кімнаті пульверизатор з готовою сумішшю. Його також можна використовувати для дзеркал або змішувачів.

Безпечна порада: харчова сода

Рекомендації з очищення скла душовиї кабіни

Як очистити душову кабіну за допомогою харчової соди? Якщо ви боретеся не тільки з вапняним нальотом, але і з пліснявою (яка зазвичай спочатку проявляється у вигляді дрібних чорних крапок), саме час скористатися іншими засобами. Це паста з харчової соди, яку ви просто робите з води, харчової соди, кількох крапель лимону та оцту. Перемішуйте суміш до тих пір, поки не отримаєте більш рідку пасту з консистенцією, схожою на гель для прання. Нанесіть цю суміш на уражені ділянки душової кабіни або ванни і залиште пасту принаймні на 20 хвилин. Потім протріть ганчіркою м'якими круговими рухами і на завершення змийте. При необхідності повторіть процес. Після останнього нанесення витріть поверхні насухо.

Лайфхаки та нові технології

Ще одним способом очищення скла в душі є використання поліролі або засобу для миття посуду. Ви можете розпорошити обидві речовини на душову стінку (або плитку) і дати їм вбратися протягом декількох хвилин. Однак звертайте увагу на склад, так як не всі засоби для миття посуду з їх вмістом підходять. Неприємним ефектом засобу для миття посуду є піна, яку необхідно ретельно змивати. Альтернативою лайфхакам може стати використання спеціальних засобів для чищення, в яких використовується ефект нанотехнологій, наприклад: перевіреним методом є пароочисник, який також можна використовувати для очищення чутливого пластику та важкодоступних місць, таких як петлі або рейки перегородок. Також можна використовувати такі засоби, які наносять на поверхні спеціальне гідрофобне покриття для ще більшого збільшення дренажу води.